II Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej"

18 kwietnia 2024r. o godzinie 10.00 odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji dziecięcej".

Konkurs przygotowały pani Justyna Wanat oraz pani Klaudia Grocholska- Duch.

Ośmioro reprezentantów przedszkoli z naszej gminy zaprezentowało utwory poetyckie o tematyce wiosennej. Dzieci wykazały się nie lada odwagą prezentując własne interpretacje długich wierszy.

Komisja w składzie Bernadeta Klimek (Kierownik Działu dla dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku), Danuta Turlej (pracownik biblioteki szkolnej w ZSP w Jadownikach) oraz Jolanta Gagatek (pracownik biblioteki szkolnej w ZSP w Jadownikach) po długich naradach wyłoniła zwycięzców:

I miejsce Mia Lasota  - Publiczne Przedszkole nr 4 w Brzesku
II miejsce - Zuzanna Burakowska - Publiczne Przedszkole nr 2 w Jadownikach
III miejsce - Klara Górka - Publiczne Przedszkole nr 1 w Jadownikach

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Składamy ogromne podziękowania naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy wynagrodzić dzieciom trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie i udział w konkursie. Głównym sponsorem nagród był Pan Michał Leś i PSB Mrówka Brzesko. Oprócz tego nagrody zostały zakupione ze środków otrzymanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz dzięki pomocy Rady Rodziców ZPS w Jadownikach.

Podziękowania oraz słowa uznania kierujemy także w stronę nauczycieli-opiekunów oraz rodziców wszystkich uczestników. Dziękujemy i zapraszamy za rok do kolejnej edycji konkursu.