MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "Wiosna w poezji dziecięcej"

27 kwietnia odbył się w naszym przedszkolu MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Wiosna w poezji dziecięcej”.

Organizatorkami konkursu były pani Lucyna Wiecha oraz pani Natalia Świerczek. W konkursie udział wzięły dzieci z przedszkoli gminy Brzesko. Celem zmagań recytatorskich było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwianie na piękno poezji oraz rozwijanie zdolności artystycznych. Mali artyści z wielkim zapałem i przejęciem przygotowali i zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie.

Jury w składzie Danuta Turlej, Jolanta Gagatek oraz Joanna Stec wyłoniło następujących laureatów:

Przyznano po 2 równorzędne miejsca:

1. Alicja Nalepka i Julia Grodny
  2. Julita Kasperczyk i Liliana Olchawa
  3. Izabela Hudy i Tymon Biernat

Wyróżnienie za oryginalną interpretację otrzymał Jakub Leś.

Gratulujemy laureatom i pozostałym uczestnikom a opiekunom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu dzieci.

Nagrody zarówno dla laureatów jak i pozostałych dzieci zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.