Poznajemy zawód pielęgniarki

To już kolejne spotkanie w ramach inicjatywy "Rodzic z pasją". Tym razem odwiedziła nas mama Jasia, Pani Edyta Smajda, która jest pielęgniarką i na co dzień pracuje na oddziale noworodkowym. Spotkanie było pełne nowych doświadczeń i wiadomości. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda cała procedura oraz pielęgnacja dziecka zaraz po urodzeniu. Dzięki akcesoriom przyniesionym przez Panią Edytę, dzieci mogły uczestniczyć w tych wszystkich czynnościach. Nie zabrakło więc mierzenia noworodka, ubierania go, a nawet odcinania pępowiny. Później dzieci uczyły się jak pomagać osobie nieprzytomnej i wspólnie ćwiczyły pozycję boczną bezpieczną. Czas spędzony z mamą Jasia zaowocował oczywiście w późniejszych zabawach swobodnych dzieci, które już do końca dnia pielęgnowały wszystkie lalki w naszej sali oraz bawiły się zestawem lekarza.

Pani Edycie jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY za urozmaicenie nam czasu spędzanego w przedszkolu i tyle ciekawych doświadczeń. Bez wątpienia dzieci zapamiętają to spotkanie na długo, bo nic tak nie uczy, jak możliwość działania. Już w starożytności Konfucjusz mawiał: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zrozumiem. Pozwól mi zrobić, a zapamiętam".